18 grudnia 2015

Konkurs z Toskanią w tle

Kochani, mam dziś dla Was super niespodziankę!
Postanowiłam zorganizować mini-konkurs blogowy z Toskanią w tle.
Jeśli kochasz Toskanię to jest konkurs dla Ciebie.
Zadanie konkursowe nie będzie trudne.
Co zrobić aby wziąć udział w konkursie?


Oto Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest autorka bloga Kalejdoskop Renaty.
2. Konkurs trwa od 18.12.2015 do 27.12.2015.
3. Sponsorem nagród jest autorka bloga Kalejdoskop Renaty.
4. Do wygrania małe coś tam. Tym razem książka Richard C.Marais"Podróż na sto stóp"i kalendarz z Toskanii na 2016 rok !!!
5. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie "Z czym kojarzy Ci się Toskania?"
6. Konkursową odpowiedz należy zamieszczać w komentarzu pod tym wpisem na blogu Kalejdoskop Renaty. 

Wystarczą 2-3 zdania! Napisz dlaczego warto i wygraj !
7. Brać w nim udział może każdy(stary czy nowy fan), z adresem docelowym w Polsce(może być rodzina, paczka musi być wysłana na adres na terenie Polski).
8. Na własnym profilu Facebooka udostępnić tekst, który znajdziecie poniżej.
9. Nagrodzę jedna osobę!
10. Werdykt zostanie ogłoszony 28.12.2015.
11. O wyborze zwycięzców zadecyduje autorka bloga Kalejdoskop Renaty, która wybierze jedną najciekawszą wypowiedz.
12. Trzeba zapoznać się z regulaminem konkursu.
13. Nagrodę wysyłam w ciągu 2 dni od kontaktu z osobą, która wygrała.
Jeśli ktoś nie zgłosi się w ciągu 4 dni od ogłoszenia wyników to nagroda przepada i następuje kolejny wybór osoby.
 

Zainteresowani?
Mam taką nadzieję.
Powodzenia!!!
Tekst do udostępnienia na Facebook'u

1. Polub fanpage https://www.facebook.com/kalejdoskoprenaty.
2. Zapoznaj się z regulaminem konkursu.
3. Udostępnić zdjęcie wygranej na waszym profilu z tym co tutaj napisane.
Konkurs trwa do
północy 27 grudnia 2015.
Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie !
http://kalejdoskoprenaty.blogspot.it/

Zapraszam do polubienia mnie na Facebooku lub google+, dziękuję za odwiedziny :-)

6 komentarzy:

 1. Toskania - aleje cyprysów i tui, malownicze wzgórza pokryte gajami oliwnymi oraz winoroślami...Florencja, Siena, Piza, San Giminiano to kwintesencja prawdziwej Toskanii..ale uwaga! Tylko dla Koneserów wrażliwych na piękno I z dobrym smakiem...!

  OdpowiedzUsuń
 2. Z czym kojarzy mi się Toskania pytasz? Z moim największym marzeniem i podróżą do tych zakątków malowanych oliwą i drzewkami oliwnymi. Pachnąca winem o pięknym burgundowym kolorze, z zabytkową i historyczną krainą godną zwiedzania. Kiedyś tam pojadę i będę chłonąć widoki i smaki.
  Pozdrawiam. dolores1264@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Toscanie kojarzę z najlepszym winem co produkują tylko winnice toscany np.Montalcino i Chianti.Toscana słynie na świecie z najlepszego oleju z oliwy.W Toscani można podziwiać piekne miasta jak Siena i Florencja. Siena słynie z najpiękniejszych pól pszennicy i oczywiście nie można przegapić tzw."palio"-są to zawody między "bramami".Uczęszczaja w tym wybrani we Włoszech i nie tylko najlepsi dzokeje i najszybsze konie.Florencja jest znana ze steak fiorentino i pieknego mostu zwanego "ponte vecchio",gdzie znajduja się najbogatsi złotnicy ze swoimi sklepikami.W Toscani znajduje sie miasto zwane Pisa i słynie z krzywej wieży.Rownież Cortona-"babcia Rzymu.Toscania słynie ze sławnych malarzy i rzeżbiarzy jak Giotto,Michelangelo,Donatello,Piero della Francesca.Równiez z pisarzy jak Dante Alighieri i Boccaccio

  OdpowiedzUsuń
 4. Toscanie kojarzę z najlepszym winem co produkują winnice toscany np.Montalcino i Chianti.Toscana słynie na swiecie z najlepszego oleju z oliwy.W Toscani mozna podziwiac piękne miasta jak Siena ,Florencja.Siena słynie z najpiękniejszych pól pszennicy i oczywiście nie mozna przegapic tzw. "palio"-sa to zawody między "bramami .Uczęszczją w tym wybrani we Włoszech i nie tylko najlepsi dzokeje i najszybsze konie.Florencja znana jest ze steak fiorentino i pięknego mostu zwanego "ponte vecchio"-gdzie znajdują sie najbogatsi złotnicy ze swoimi sklepikami.W Toscani znajduje sie tez miasto Pisa i słynie z krzywej wiezy.Cortona -"babcia Rzymu".

  OdpowiedzUsuń
 5. Toskania to tak charakterystyczne dla tego regionu pejzaże- potężne mury obronne otaczają miasteczka, pamiętające czasy Etrusków. Na ich wygrzanych kamieniach płożą się niby motyle, rośliny kaparów. Srebrzyste gaje oliwne, a wśród nich pokrzywione, stare święte drzewa Ateny. Szpalery pachnących żywopłotów laurowych i niemal wszędzie rozsiewające się zapachy tymianku, aromatycznego rozmarynu, bazylii, szałwii...magia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Toskania mnie kojarzy się z chlebem maczanym w oliwie i popijanym czerwonym winem. Brzmi banalnie, ale podczas mojej pierwszej wizyty we Włoszech taką właśnie potrawę skosztowałam i się w niej zakochałam. Odwiedziliśmy wtedy gospodarstwo agroturystyczne w Toskanii. Mogliśmy tam kupić ich domowej roboty wino, do którego serwowano właśnie tą oliwę z domowej roboty chlebem. Niestety nie było mnie wtedy stać, żeby tam sobie kupić oliwę, albo wino. Pomyślałam, że kupię sobie taką w Polsce. Niestety żadna inna kupiona w polskim sklepie oliwa nie dorównała smakiem tamtej pierwszej skosztowanej w Toskanii, mimo że parę w życiu ich kupiłam. Tamta pachniała słońcem i rozbudzała tak kubki smakowe, że chciało się ciągle i ciągle sięgnąć po jej kolejny kęs. Mam nadzieję, że kiedyś tam jeszcze pojadę i ją skosztuję.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga.
Cieszę się, że tu jesteś :-)
Jeszcze bardziej się ucieszę, jeśli zostawiasz ślad po sobie.