29 października 2015

Konkurs - do wygrania kursy językowe!

Kochani, mam dziś dla Was super niespodziankę!
Dzięki uprzejmości http://www.multikurs.pl/ mam dla Was konkurs, w którym do wygrania są kursy językowe.
Czujesz, że Twój włoski(lub inny język obcy) jest na niskim poziomie? Chciałbyś -abyś się dokształcić ?
Zapraszam na innowacyjną platformę Multikurs.pl do nauki języków obcych online.
Obecnie platforma daje swoim użytkownikom możliwość nauki aż 11 języków.
Od 29 października rozpoczyna się akcja promocyjna - #smakjęzyka, podczas której można pobrać darmowego ebooka z przepisami.
Na pierwszy ogień idą przepisy z kuchni włoskiej, ale niebawem będą pojawiały się również inne.
Zajrzyjcie na stronę www.smakjezyka.pl i przyłączcie się do wspólnego gotowania.
Co trzeba natomiast zrobić aby wziąć udział w konkursie?


Oto Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest autorka bloga Kalejdoskop Renaty.
2. Konkurs trwa od 29.10.2015 do 12.11.2015.
3. Sponsorem trzech nagród jest http://www.multikurs.pl!
4. W konkursie może wziąć udział każdy czytelnik bloga Kalejdoskop Renaty, który polubił stronę bloga na Facebooku.
5. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego warto uczyć się języków obcych?"
6. Konkursowe odpowiedzi należy zamieszczać w komentarzu pod tym wpisem na blogu Kalejdoskop Renaty.
Wystarczą 2-3 zdania! Napisz dlaczego warto i wygraj kurs językowy!
7. Nagrodzę aż trzy osoby! Do wygrania trzy pakiety: Kurs do nauki wybranego języka obcego(dostęp do pakietów będzie trwał 3 miesiące).
8. Werdykt zostanie ogłoszony 16.11.2015.
9. O wyborze zwycięzców zadecyduje autorka bloga Kalejdoskop Renaty, która wybierze 3 najciekawsze wypowiedzi.
10. Trzeba zapoznać się z regulaminem konkursu.
 

Zainteresowani? 
Mam  taką nadzieję.
 

Powodzenia!!!

Zapraszam do polubienia mnie na Facebooku lub google+, dziękuję za odwiedziny :-)

 

12 komentarzy:

 1. Почему? Porque ich love podróżować! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Należy uczyć się języków obcych, żeby móc podróżować i bez żadnego problemu dogadać się z ludźmi na całym świecie nie czując dyskomfortu, że nie umiemy czegoś powiedzieć lub zaspokoić naszych potrzeb, bo nie umiemy o nich powiedzieć. Również możemy poznać znajomości które odmienią nasze życie, ponieważ rozmowa jest najlepszym sposobem na poznanie drugiego człowieka.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego warto uczyć się języków obcych?
  Być może pamiętasz ten świat jeszcze sprzed 15-20 lat? W środowisku, w którym się wychowałam, zagraniczne wycieczki należały do rzadkości. Jeśli jednak ktoś decydował się na taki rarytas, jeździł na Węgry - w końcu "zaprzyjaźnione". W szkołach kaleczyło się język obcy do bólu, nie wyłączając samych nauczycieli. Nikt nie widział zresztą potrzeby nauki języków. Rozmowa z obcokrajowcem wydawała się tak nierealna jak sama podróż za ocean. Rzeczywistość jak kopia trzeciej części "Samych swoich" - "Kochaj albo rzuć".

  W przeciągu 20 lat świat prawie oszalał na punkcie Internetu. Możliwe stało się coś, co od wiek wieków uchodziło za niemożliwe! Można było wysłać pocztą e-mail, list elektroniczny na drugi koniec świata i otrzymać odpowiedź jeszcze tego samego dnia. Ba! Może nawet wcześniej! Internet stał się podstawą rozwoju turystyki, popularyzacji języków obcych, komunikacji itd. To dzięki niemu można było zakochać się w Rzymie i następnego dnia... kupić bilet w obie strony bez wychodzenia z domu! Nagle okazało się, że Internet pomaga w nauce: jak grzyby po deszczu wyrastały portale wiedzy. Wystarczył moment, by sprawdzić życiorys Nabuchodonozora, a zasady dotyczące języków obcych, słowniki i ćwiczenia były na wyciągnięcie ręki. Nic, tylko sięgać. A komunikatory pozwalały na prowadzenie "rozmów na żywo". Pocztą mailową można było wysyłać także zdjęcia czy inne pliki. A informacje o bieżących wydarzeniach ze świata? Powoli odchodzono od telewizorów, na rzecz ekranów komputerów. Zwłaszcza, że tam można było znaleźć informacje o każdej porze dnia i nocy. Informacje z końca świata.
  Świat przyspieszył. Angielski jako prosty język stał się czołowym językiem komunikacji na świecie. Już dziś wiemy, że angielski niebawem będzie "drugim językiem ojczystym" każdego. Czy dziś wyobrażasz sobie jeździć na wakacje z tłumaczem, który przetłumaczy dla Ciebie "gdzie znajdę toaletę?" w hotelu?
  Coraz częściej chcemy wiedzieć DOKŁADNIE, co kto mówi. Chcemy rozumieć na czym polegał dowcip opowiedziany przez Hiszpanów, z którego teraz się śmieją. Chcemy rozumieć emocje, zdobywać przyjaźnie na całym świecie. Zaczynamy zdawać sobie sprawę, że jest tylu wartościowych, wspaniałych ludzi, których być może nigdy nie poznamy, jeśli nie otworzymy się na języki obce.
  Niedługo sami zorientujemy się, jak świat zostawił nas z tyłu. Będziemy siedzieć gdzieś w kącie tego pociągu do przyszłości, z przerażeniem oglądając swobodnie porozumiewających się ludzi z całego świata, współpracujących ze sobą, pomagających sobie wzajemnie... i niczego nie będziemy rozumieć. Nie chcę znaleźć się w tym kąciku. A Ty?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Nowy język rozwija i uczy żeby nie denerować się lub irytować że czegoś się nie rozumie jak wyjeżdzamy zagranice. ( tu mówie z doświadczenie jak słabo znam język angielski jako tako a miałam pewne sytuacje że nie rozumiałam albo na migi próbowałam się dogadać )


  pozdrawiam
  Sylwia Pietrzykowska

  OdpowiedzUsuń
 5. Uważam, że fajnie jest uczyć się obcych języków by powiększyć swóje zasoby kulturalne i obalać bariery. Język to forma kontaktu, łączności, porozumienia,ale może stać się również barierą, blokadą i choć nigdy nie wiadomo czy będzie nam dane podróżować i poznawać ludzi z innych krajów, warto być przygotowanym na każdą opcję. Jednym słowem język dla mnie to wolność, a kto nie kocha tego stanu ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest jedna dobra odpowiedź na pytanie "Dlaczego warto uczyć się języków obcych?"
  Jak powiedział kiedyś wspaniały poeta niemiecki J.W.Goethe ..."Wievil Sprachen du sprichst, sooft mal bist du der Mensch" co znaczy ...iloma językami mówisz, tyle razy jesteś człowiekiem"

  Pozdrawiam Ania Chrobak

  OdpowiedzUsuń
 7. Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Najpełniej na to pytanie odpowiada przysłowie afrykańskie: „Człowiek, który mówi w jednym języku ma wartość człowiek; człowiek, który mówi dwoma językami ma wartość dwóch ludzi; człowiek, który mówi trzema językami jest warty tyle co cała ludzkość” :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Sparafrazuję znane przysłowie: "koniec języka za przewodnika" na: "obce języki Twym przewodnikiem". Nie tracisz czasu, nie błąkasz i nie stresujesz się, bo wszędzie przeczytasz i z każdym dogadasz się.

  OdpowiedzUsuń
 9. Warto uczyć się języków obcych ponieważ można nawiązywać ciekawe znajomości na całym świecie, czuje się pewniej na wyjazdach zagranicznych, po za tym znając języki obce ma się większe możliwości na rynku pracy

  OdpowiedzUsuń
 10. pytanie za 100 punktów dlaczego warto uczyć się języków obcych?doszłam do wniosku że w końcu warto by było zrobić coś z myślą o sobie .Zawsze chciałam się uczyć innych języków żebym mogła bez problemów porozumieć się w trakcie podróżowania,ale nigdy nie było czasu bo to praca, dzieci,dom.Teraz kiedy dzieci dorosły mam więcej czasu dla siebie.Dzięki nauce języka obcego mogłabym bez problemu rozmawiać w trakcie podróży

  OdpowiedzUsuń
 11. Warto uczyć się języków obcych, ponieważ dzięki temu więcej księgarnii i bibliotek stoi przed nami otworem, znajomość języka ułatwia podróż, dzięki przyswajaniu nowych słówek ćwiczymy nasz mózg, można by wymieniać w nieskończoność zalety.
  Dla mnie najważniejszą z nich jest poznawanie ludzi z innych krajów. To wspaniała możliwość, które uczy i poszerza nasze horyzonty. Otwierająca następne drzwi, o których istnieniu nie mieliśmy nawet pojęcia, do nowych spostrzeżeń i doświadczeń.
  W czasie jednej z moich podróży, pewien Tybetańczyk mieszkający w Indiach opowiedział mi historię o swojej ucieczce z innymi ze swojej ojczyzny. Na pieszo, bez ciepłych ubrań i zapasów jedzenia szli przez Himalaje do Nepalu. Nie wszystkim udało się dojść. Po wyleczeniu ran, dostał bilet do Indii, gdzie znajduje się tymczasowy rząd tybetański i tam wysyłają wszystkich uchodźców. Chociaż cała historia była smutna i rozdzierająca serce, on nadal jest pełen życia, radości i nadziei.
  Słuchając go, sama byłam w trudnej sytuacji. Jednak po rozmowie z moim przyjacielem, było mi wstyd. Nareszcie doszło do mnie, że są większe tragedie i zamiast ciągle na nowo rozdrapywać rany, mogę wykorzystać energię na pomoc innym. Zauważyłam ile małych radości mnie omija w ciągu dnia kiedy jestem zajęta swoimi rzekomymi problemami. Ten człowiek mnie zainspirował.
  Znajomość języków to piękna rzecz, mniej rzeczy nas ogranicza i w pewnym momencie rodzi się w nas uczucie obywatela bez granic. Nieznajome staje się najdroższe, bariery i strach przed innym puszcają. Poznając nowe miejsca, kultury, tradycje można wciąż na nowo zachwycać się nad pięknem i różnorodnością naszej planety oraz pięknem ludzi znajdujących się na niej. Bo ludzie z wielkim sercem to zazwyczaj ci wyglądający niepozornie, wkraczający do naszego życia niby niespodziewanie, ale jednak w tym najwłaściwszym dla nas momencie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Możliwość podróżowania i porozumiewania się z obcokrajowcami to na pewno największa zaleta znajomości języków. Oglądanie filmów, czytanie książek w oryginale, zakupy na zagranicznych portalach, korzyści można by wymieniać i wymieniać. Mnie do nauki, zwłaszcza ukochanego włoskiego, mobilizuje świadomość, że będę mogła kiedyś, podczas podróży po Włoszech, porozmawiać ze starszymi ludźmi. Oni nie znają zazwyczaj innych języków, np. angielskiego, którym włada większość młodego, europejskiego pokolenia. Starsi ludzie są zwykle przemili, gościnni, ciekawi, mają interesujące historie i mądrości do przekazania. Chcę móc tego wysłuchać, zrozumieć, umieć zadać pytania… Ważne też jest dla mnie ćwiczenie pamięci i gimnastyka umysłu, a nauka języków jest chyba jednym z najlepszych sposobów, aby zachować sprawny umysł do sędziwego wieku. Moja teściowa i wiele starszych znanych mi osób rozwiązuje krzyżówki. Ja chciałabym kiedyś, „na stare lata” :) ćwiczyć umysł ucząc się kolejnego języka, może np. niemieckiego. Odwiedzając rodzinę w Niemczech czułabym się swobodniej na ulicy, w sklepie, na lotnisku. Kiedy uświadamiam sobie jak bardzo warto jest się uczyć języków, to nawet jak mnie ogarnia chwilowy leń, wystarczy, że pomyślę o korzyściach wynikających z nauki i szybko znów się chętnie mobilizuję.
  Barbara Tołłoczko

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga.
Cieszę się, że tu jesteś :-)
Jeszcze bardziej się ucieszę, jeśli zostawiasz ślad po sobie.